Kerro 40

Dokumentaalfilm jutustab Käru alevikus eeldatavalt vanimast tegutsevast eesti pereklubist, mis tähistab oma 40. sünnipäeva. Pereklubi on koht, kus peetakse mitmesuguseid pidusid, kus enamasti saavad kokku lihtsad maainimesed. Klubis on hetkel viis laudkonda, kes järgemööda valmistavad ette ja viivad läbi Kerro pereklubi üritusi. Traditsiooniliselt koosnevad laudkonnad peredest ja pealekasvavatest põlvkondadest.

Pereklubi tegevus peegeldab kaasaegset maaelu, selle rõõme ja ohte, argi- ning pidupäevi. Suhteid erinevate vanusegruppide, vanemate ning nende laste ja lastelaste vahel. Filmis tutvume põhjalikumalt kolme peategelasega – Lembit (80), Inge (42) ja Timo (32), kes kõik esindavad erinevaid põlvkondi. Kuulame nende lugusid ja jälgime nende tegemisi pidude vahel.

Peategelased on karismaatilised ning samal ajal väga tüüpilised maakoha inimesed: vana puumeister, noor vabatahtlik päästja ja loomapidaja ning keskealine naine, kes olude sunnil töötab kokana Eesti – Rootsi laeval. Kerro klubi on prisma, mille kaudu heidame pilgu tänapäeva ühiskonnale. Režissöör Aljona Suržikova.